Kur šiuo įdomiu metu bebūtume, ką beveiktume, mes norime būti sveikos, gražios ir ilgam. Apačioje – 7 grožio patarimai nuo veido odos priežiūros iki miego ypatumų.
Dvigubas veido valymas
Nesvarbu, kokios odos savininkė esate, dvigubas veido valymas suteiks naudos. Svarbiausia prisiminti, jog micelinis vanduo gali tik pašalinti makiažą, tačiau jis jo nenuvalo iki galo bei micelinį vandenį būtina nuplauti. Tad odai daugiausia naudos gali suteikti makiažo/prakaito/dulkių pašalinimas aliejumi/aliejiniu prausikliu + įprastu prausikliu. Patarimai, kokie tiksliai šie prausikliai turi būti priklausys nuo kosmetologo ar kosmetikos pardavėjo patirties ir nuomonės. Tačiau teko girdėti, jog renkantis aliejinį prausiklį geriausia, kad šis, reaguodamas su vandeniu emulsifikuotųsi, t.y. suputotų, taip pašalindamas nešvarumus ir sebumo perteklių. Dažnai šios priemonės yra aliejaus/kremo pavidalo, tačiau šiek tiek pamasažavus veidą ir priemonei sureagavus su vandeniu, ji šiek tiek suputoja – suveikia plaunamosios medžiagos, kurios su vandeniu pašalina aliejų ir nešvarumus. Tai šiek tiek skirtingas valymo būdas nei grynų aliejų bei šilto rankšluosčio naudojimas. Pastarajam aliejiniam valymui man patinka tokie produktai kaip The Organic Pharmacy morkų sviesto valiklis, o ateityje norėčiau išmėginti Manilla sviestinį veido valiklį.
Po aliejinių valiklių/prausiklių rekomenduojama naudoti įprastą prausiklį – putų, gelio, pienelio konsistencijos, su rūgštimis ar kitomis veikliosiomis medžiagomis. Tokiu būdu, teigiama, oda iš tiesų švariai nuprausiama, iš porų pašalinami nešvarumai bei riebalų perteklius, oda paruošiama kitos kosmetikos gaminių poveikiui.
Apie savo naudotą aliejinį veido valymo procesą rašiau čia. Apie prausiklių tipus – čia.
Antakių plovimas
Mano antakių meistrė sako, jog svarbu, kokių veido odos priežiūros priemonių tenka antakiams. Dažnai įvairūs prausikliai gali silpninti antakių plaukelius ir šie greičiau iškris, augs silnesni, retesni. Po šio jos patarimo naudodama rūgštines priemones aplenkiu antakius, o vakarais juos tepu grynu ricinos aliejumi.
Plaukų tiesinimas plovimo dieną
Draugė, kuri dažnai tiesina plaukus, pasidalino patarimu, gautu iš savo kirpėjos. Ji teigė, jog plaukui „sveikiausia”, kad jį tiesintume iš karto po džiovinimo, o ne kitą dieną ar vėliau. Taip yra todėl, jog tiesintuvas išgarins likusią drėgmės dalį, o ne sausins pilnai išdžiuvusį plauką.
Plaukui tikrai nėra sveika jokių karštų formavimo įrankių naudojimas, ypač tiesintuvas, tačiau jei visada visada tiesinate plaukus, pamėginkite šį patarimą.
Plaukų džiovinimas pagal plauką
Plaukai yra sudaryti iš žvynelių, kurie lyg čerpės gula tvarkinga kryptimi – žemyn. Todėl siekiant kuo mažiau pažeisti plaukus džiovinant džiovintuvu, rekomenduojama juos džiovinti pagal žvynelių sugulimo kryptį. Ši technika ne tik mažins plaukų pažeidimą, tačiau suteiks žvilgesnio, lengvesnio kritimo bei pažabos plaukų pūtimąsi. Kaip tokiam efektui pasiekti tinkamai džiovinti plaukus, dalinasi plaukų stilistė Margarita Jakučinskaitė savo Youtube kanale. Trumpai – šukuokite ir pūskite džiovintuvo oro srovę plauku žemyn – ne palenkus galvą, ne į šonus ir kitomis kryptimis.
Kondicionierius ne kaukė
Margaritą seku Instagram, kur ji savo paskyroje dalinasi begale patarimų plaukų priežiūros tema. Ji netgi rekomenduoja naudoti natūralesnes plaukų priežiūros priemones, tik ne per daug natūralias 🙂 Jos favoritai – Kevin Murphy kosmetika, kurios pagrindas natūralios sudėtinės dalys, tačiau taip pat naudojami silikonai. Pagal apsiliepimus, jos patarimai padeda moterims susidraugauti su savo plaukais ir imtis tinkamos jų priežiūrai.
Margarita kartą (o gal net du šimtus kartų, nes augant gerbėjų ratui, ji katriai kartoja tuos pačius esminius plaukų priežiūros dalykus) sakė, jog plaukų kaukė nėra kondicionierius, o jų veikimas skiriasi. Iki tol kaukes naudodavau lyg kondicionierius, tik trumpiau, nes man patiko jų teikiamas plaukų slidumas, kuris yra didesnis nei po kondicionieriaus. O pagrindinis skirtumas yra tas, jog kaukės skirtos drėkinti, minkštinti, atgaivinti plaukus, o kondicionierius skirtas uždaryti plaukų žvynelius. Kaukė neuždaro žvynelių, tad jei po jos nenaudojame kondicionieriaus, plaukas lieka labiau pažeidžiamas ir lengviau išgarina drėgmę. Tad panašu, kad reikalingi abu produktai jų nepakeičiant vienas kitu.
Atsiliepimai apie labai patikusias plaukų kaukes Audrey čia, Noughty – čia. Matau, kad tinklaraštyje nedaug įrašų apie plaukų kondicionierius, tačiau vienas įstrigusių kondicionierių yra John Masters Organics bekvapis kondicionierius plaukams.
Šilko pagalvė
Teigiama, jog šilkas nesugeria plaukų bei veido drėgmės, o jo audimas toks smulkus, jog nebraižo odos ir leidžia sumažinti ankstyvų raukšlių atsiradimo tikimybę. Ar tai tiesa? Noriu tuo tikėti. Tačiau miegoti ant šilko pagalvės užvalkalo labai malonu. Jis yra vėsus, slidus, bet galva nuo pagalvės nenuslysta 🙂 Savo šilko pagalvės užvalkalą gavau dovanų iš draugės, kuri jį įsigyjo Lily silk.
Apatinių blakstienų dažymas
Greiti ir efektyvūs patarimai lengviausiai pritaikomi. Šį gavau iš visažistės – dažantis blakstienas tušu, pradėkite nuo apatinių blakstienų. Taip išvengsite tušo žymių ant viršutinių vokų, kai nudažę viršutines blakstienas palenksite galvą ir dažysite apatines. Jei vis tiek pavyko išsitepti, tušo likučiams nuvalyti naudokite sausą ausų krapštuką ar sausą šepetėlį.
Pasidalinkite savo patarimais!
Parašykite komentarą