Kaip aš taupau + kaip tu gali sutaupyti!

Jei galima sutaupyti, kodėl to nepadarius?

Pastaruoju metu ieškau būdų, kaip neskriaudžiant kasdienybės sutaupyti daugiau. Kelių metų begyje norėčiau įsigyti kai ką didelio ir kai ką galingo. Du dideli ir brangūs pirkiniai reikalauja šiek tiek racionalaus pinigų leidimo. Tačiau esu iš tų žmonių, kurie tikrai savęs nenuskriaus dėl skanesnio patiekalo ar geresnės kosmetikos priemonės 😀 Man neveikia stiprus savęs varžymas, čekių skaičiavimas, išlaidų ribojimas ir kokybės keitimas į pigesnį variantą. Tačiau jei kažkam tas veikia, valio, jūs pasieksite savo tikslų greičiau! Todėl tenka ieškoti įvairesnių būdų nei biudžeto maistui sumažinimas (kas atrodo lengviausia – ir pinigų sutaupai, ir pilvas dailesnis, tačiau dažnai tai būna vienas sunkiausiai įgyvendinamų pažadų) ar gyvenimas su pigiausia kosmetika, be kelionių ar susitikimų su draugais. Todėl pasidalinsiu keliais šaltiniais, kurie mane įkvepia ir suteikia idėjų, kaip protingai taupyti. Ypatingai ši tema aktuali ruošiantis šventėms, kuomet norėsime apdovanoti geriausiomis dovanomis savo mylimiausius, tačiau nelikti naujų metų sutikti su vėju piniginėje.

Kartais pagalvoju, jog mokykloje būtinos programos, kaip elgtis su pinigais, juos protingai leisti, investuoti, kokiais papildomais būdais jų pritraukti. Bei psichologijos, sociologijos – mokslų, kaip bendrauti su žmonėmis, išlaikyti gerus santykius, suprasti aplinką, kurioje esi.

Youtube seku du kanalus, kuriuose pagrindinė tema – finansai. Labai rekomenduoju patikrinti juos, galbūt įkvėps išsikelti tikslų ir jų siekti.

The Financial Diet

Sugar Mamma

Knyga Linata Dvareckienė „91+8 nauji būdai taupyti arba dieta tavo piniginei“

Šioje knygoje rasite 98 labai paprastus ir lengvai pritaikomus būdus sutaupyti. Aš turiu senesnę jos versiją, kurioje yra 91 būdas. Tačiau bent pusę galima pritaikyti kasdien! Ją man padovanojo draugė prieš keletą metų, pradėjau skaityti ir numečiau. Nepatiko, nereikėjo, nebuvo laikas. Tačiau po kelių metų vėl ją atradusi iš karto pritaikiau kai kuriuos būdus ir labai pasiteisino. Pavyzdžiui, kavos išsinešimui pirkimo atsisakymas/sumažinimas arba didžiulių pirkinių pirkimas per išpardavimus (pamėginkit žieminį paltą įsigyti rudenį ir žiemai baigiantis – skirtumas gali būti ir daugiau nei 50%). Didžiausią įtaką mano biudžetui padarė apsipirkinėjimas su pirkinių sąrašu bei patiekalų planavimas. Net maži žingsneliai gali atnešti pastebimų pokyčių – pavyzdžiui, gertuvė su vandeniu iš namų, o ne kasdien perkami plastiko buteliukai arba pusryčių granolos ruošimas namie (be cukraus, sveikesnis, skanesnis ir žymiai pigesnis variantas). Neįtikėtina, kiek galima sutaupyti, kai perki tai, ko reikia, ko nori ir neišmeti maisto (šitoje vietoje ilgą laiką tiesiog mečiau pinigus lauk). Tik nemanykit, kad valgau neįdomiai ar nieko sau neleidžiu. Leidžiu ką tik noriu, tik protingai 🙂 Neatsisakiau sporto klubo ar gyvų gėlių puokščių 🙂 Nepamirškite savęs apdovanoti už mažus pasiektus tikslus.

Minimalizmas

Šis gyvenimo būdas man ne tik sutaupo pinigų, tačiau ir suteikia harmonijos. Neturiu poreikio turėti pačių naujausių kosmetikos gaminių ar paskutinio mados klyksmo, dažnai ne mano stiliaus ir sunkiai pritaikomų, rūbų (na žinau, kad nei metalo spalvos platėjančios kelnės, nei spalvoti kailiniai neatsidurs mano spintoj). Šopoholike savęs nepavadinčiau – priešingai, apsipirkinėjimas mane vargina, atidėlioju iki paskutinės minutės, kai jau labai labai ko nors reikia. Rašiau apie  11 minimalizmo principų, kuriais vadovaujuosi – gali įkvėpti, užmeskit akį! Minimalizmu susidomėjau ne dėl taupymo, tačiau jis natūraliai visada buvo mano gyvenime. Tik visai nesenai atvirai sau pasakiau – tai yra normalu, kad tavo aplinkoje vis perka, vartoja, nebaigia ir meta lauk, o man to nereikia (apie tai pasisakiau Facebook paskyroje). Be to, kadaise dalinausi patarimais, kaip sutaupyti perkant kosmetiką.

Bonusway.lt 

Apie Bonusway sužinojau iš vienos Youtube video kūrėjos, kuri pasidalino savo patirtimi. Į visokius taupymo ir nuolaidų puslapius žiūrėdavau gan skeptiškai, bet šitas sudomino. Perkant per šį puslapį suteikiamos tam tikros nuolaidos, kurios grįžta perkančiajam. Pavyzdžiui, iHerb.com, kuriame gausu ekologiškos ir natūralios kosmetikos, maisto papildų, grožio įrankų, sugrąžina 4,5% nuo pirkimo sumos. Įdomu tai, kad Bonusway plečiasi ir bendradarbiauja su iš tikro plačiu parduotuvių ratu. Galima pasiruošti kelionėms (Novaturas, booking.com), įsigyti rūbų (Asos.com, Gap, Newlook, kiniečių parduotuvės Rosegal, Zaful), daiktų (Ebay, Aliexpress), grožio produktų (iHerb, Assorti, Top beauty (grįžta 9% nuo išleistos sumos!)) ir daugelis kitų. Trumpai tariant, jeigu naudojatės šiomis (tai tik maža dalis) internetinėmis parduotuvėmis, kodėl gi nesutaupius keletos eurų sekančiam pirkiniui?

Užsiregistravus Bonusway.lt ir pirmą kartą apsipirkus, gausite papildomus 6 eur.

Kredito kortelė – pinklės ar pagalba?

Šita istorija dalintis nėra malonu, tačiau tikiuosi, kad ji gali padėti. Buvo laikotarpis, kada gyvenau ne pagal savo galimybes – atlyginimas nebuvo toks didžiulis, jog galėčiau gyventi senamiestyje, pirkti batus už 400lt ar telefoną už pilną sumą. Bet visko norėjosi, maximalizmas tiesiog bujojo. Prireikus vieno pirkinio pasiėmiau kreditinę kortelę – juk viskas paprasta – išleidai, iš kitos algos grąžinai ir ramu. Save įtikinėjau, jog ji man tik tam vienam kartui reikalinga. Ot ir ne. Geras jausmas turėti pinigų, nors jie ir ne tavo. Nors pradžioje turėjau nedidelę sumą, bet visada ją ištuštindavau, laukdavau algos – atiduodu ir  vėl gyvenu iš kredito. Tada limitą didinau. Įsisukau į tokį ratą. Poreikiai augo, atlyginimas ne. Tačiau pakeitus darbą ir neskausmingai per du mėnesius atidavus kredito pinigus, kortelę tiesiog sukarpiau, sutartis nutraukiau ir gyvenau toliau lyg niekur nieko. Tačiau keliaujant kredito kortelė iš tiesų yra gerai – lagaminų bei sveikatos draudimui, mašinos nuomai, kreditine kortele mokant už vertingus internetinius pirkinius, jiems suteikiama garantija (apie šitč daugiau papasakotų banke, neteko pasinaudoti). Dabar manoji turi mažiausią galimą limitą ir yra palikta namie, jog niekada nekiltų pagunda panaudoti ne kelionių metu. Pasimokykit iš mano istorijos, nes aš tai savo pamoką išmokau 🙂

O kokie jums pasiteisinę taupymo būdai? Gal jau pasiekėte pirmų išsikeltų tikslų?


4 komentarai
 1. Julija 21:27

  Super straipsnis! Labai aktualu artėjančiam šventiniam laikotarpį! O ir šį bei tą sužinojau pvz. apie bonusway.lt !!!! Niekada nesu girdėjusi, tai tuoj pat uzsiregistruosiu! 🙂 ačiū už puikų straipsnį!

  • Modesta Author 21:54

   Julija, ačiū! Užsuk papasakoti, jei apsipirksi ir kokia tavo patirtis 🙂

 2. Gie 18:26

  Labai gera tema 🙂 Mano pirmasis pritaikytas taupymo būdas – kavos išsinešimui atsisakymas. ir beje, neįtikėtinai sėkmingas. Net neįsivaizdavau, kad tiek gali kainuoti mano nekaltas įprotis 🙂 paskui pridėjau dar ir pusryčių pasiruošimą namie, irgi ženkliai sumažino išlaidas,kai nebereikia medžioti bandelių, sūrelių, sumuštinukų kavinukėse 🙂

  • Modesta 12:02

   Giedre, o pridėjus ir pietus, daržovės iš Lidl – labai malonūs pokyčiai nutinka! Čia mano naujausias įprotis, ir sveikiau, ir pigiau, ir žinau, ką valgau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *