• APIE MANE
  • KONTAKTAI
  • PRIVATUMO POLITIKA
  • VENGTINI INGREDIENTAI
  • KATEGORIJOS
    • Kosmetikos apžvalgos
    • Skaitiniai
    • Kelionės
    • Virtuvė

    Grožio gurmanė

    Kaip skaityti kosmetikos produktų etiketes: sudėtis

    paskelbta: Skaitiniai / 25/03/18

    Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, kiekvienas kosmetikos gaminys privalo turėti lengvai pasiekiamą ingredientų sąrašą. Tik neretai vartotojas pamiršta jį perskaityti ir įsitikinti, jog produktas jam naudingas ir reikalingas. “INCI” (International Comenclature of Cosmetic Ingredients) privaloma nurodyti sudėtines produkto dalis, kurių gaminio procentinė dalis yra daugiau nei 1%, tačiau neprivaloma atskleisti kvepalų formulių ir jos slepiamos po aroma, parfum ar fragrance (yra 26 nustatyti alergenai, kurie privalo būti atskleisti nepaisant jų kiekio gaminyje). Kvepalų formulės laikomos kūrybine paslaptimi. Tačiau dažnai būtent kvapai yra didžiuliai alergenai. Nano dalelės taip pat privalo būti nurodytos INCI. Jų dažniausiai nesutiksime natūralios ir ekologiškos kosmetikos gaminiuose.

    ceway.eu

    Nuotrauka

    Labai svarbu išmokti skaityti kosmetikos gaminių etiketes ir sąmoningai pasirinkti mums naudingus, veiksmingus ir puoselėjančius produktus. Tik suprasdami sudėtis galime suprasti, ko maždaug tikėtis iš produkto. Dalinuosi būdais, kurie man padeda lengviau skaityti etiketes, suprasti sudėtis ir nepasiklysti reklaminiuose šūkiuose bei netikrose liaupsėse.

    Renkuosi atmetimo būdu

    Nors kosmetikos sudėtimis aktyviai domiuosi jau daugiau nei 9 metus, tačiau atmintinai nemoku visų cheminių naftos junginių, lotyniškų augalų pavadinimų, tuo labiau, jog vis atrandama ir sukuriama naujų kosmetikos ingredientų. Tačiau yra keletas sudėtinių dalių, kurias atradusi kosmetikos produkto sudėtyje, šio kosmetikos gaminio neperku. Pavyzdžiui, aršių putoklių, silikonų PEG. Trumpiau – renkuosi atmetimo būdu. Be to, išsirinkti man padeda sertifikatai.

    Sertifikatai

    Sertifikatai negarantuoja, jog produktas bus veiksmingas ar man tinkamas, tačiau jis rodo, jog ši kosmetikos priemonė neturi aršiausių ir rekomenduojamų vengti sudėtinių dalių, nėra bandyta su gyvūnais bei atitinka tam tikrus reikalavimus (sudėtinėms dalims, gamybai, poveikiui aplinkai, darbo jėgos apmokėjimui). Ar kosmetinė priemonė tiks, turime suprasti iš ingredientų bei kliautis patirtimi. Sertifikatas gali suteikti pasitikėjimo žaliavų kilme. Be to, kosmetiką sertifikuoja nepriklausomos įmonės, kurios tikrina ir reitinguoja pagal skirtingus standartus. Vieni sertifikatai reikalauja didesnio ekologiškų sudėtinių dalių kiekio, kiti tikrina žaliavų kilmę ir kelia reikalavimą augalinėms sudėtinėms dalims. Paruošiu atskirą įrašą apie sertifikatus.

    Sudėtyje ingredientai surašyti mažėjančia tvarka

    Ingredientai surašyti mažėjančia tvarka reiškia, jog sudėties viršuje bus tas ingredientas, kurio procentinė dalis yra didžiausia. Sudėties pradžioje dažniausiai būna vanduo, rečiau gėlių vandenys ar alavijo gelis.  Jeigu produkto pakuotė skelbia, jog jis praturtintas tam tikrais augalų ekstraktais ar kita gėrybe, ieškokite šios sudėtinės dalies kuo auksčiau sąrašo viršaus. Jei sudėtinė dalis randama pačiame gale, jos ten beveik nėra – procentinė dalis tokia maža, jog pajusti poveikį beveik neįmanoma. Kartais sudėtinės dalies iš tiesų reikia labai mažo kiekio, jog ji būtų saugi ar naudinga, pavyzdžiui eteriniai aliejai. Tai visas augalo savybes sukaupę esencijos, kurių reikia labai mažo procento viso produkto, jog poveikis būtų jaučiamas, be to, kai kurie eteriniai aliejai priskiriami alergenams. Dažnai internete galima rasti „key ingredients” arba „active ingredients” sąrašus. Nesikliaukite tik šiomis sudėtinėmis dalimis, nes šalia jų gali puikuotis nerekomenduojami ir odai nenaudingi, bet buteliuką užpildantys ingredientai.

    naturali kauke

    Sudėtingai skambantys ingredientai

    Esu girdėjusi, jog jeigu nesupranti sudėtinės dalies pavadinimo, ši priemonė ne tau. Nepritariu, nes kartais nuostabūs augaliniai komponentai skamba sudėtingai. Pavyzdžiui Mesembryanthemum Crystallinum Extract, kuris reiškia krištolinių pluokštagėlių ekstraktą, naudojamą jautrios, į alergiją linkusios odos priežiūrai. Šiuo pažangių technologijų laikotarpiu rekomenduoju „googlinti” įtarimą sukėlusį ingredientą tiesiog stovint prie produkto lentynos ir skaitant sudėtį. O googlėj galit ieškoti tokių bazių, kaip Kosmetikos DNR, Paula’s Choice, Skin Deep. Įdomumo dėlei parsisiunčiau CosmEthicss (pavadinimui dešimt balų!) – nuskanuoji produkto barkodą ir išmeta informaciją apie jį. Nėra vertinimo, tik sąrašai sudėtinių dalių ir jų paaiškinimas iš Wikipedios. Visose duomenų bazėse vertinimai gali šiek tiek skirtis ir kai kurie produktai žymėtini kaip nežalingi, nors naudos jie taip pat neduoda jokios (pavyzdžiui, silikonai – kemša poras, sausina plaukus).

    Svarbu sudėtis, ne šūkiai ant pakuotės

    Kosmetikos industrija yra viena pelningiausių pasaulyje, todėl nenuostabu, jog norima tapti šio aukso puodo dalimi. Tam, kad produktas būtų trokštamas nepakanka sukurti puikios sudėties gaminį. Sudėtimi domisi nedidelė dalis žmonių, todėl svarbu pasiekti kitą dalį vartotojų. Mus vilioja dailiomis pakuotėmis, spalvų deriniais, kuriamomis asocijacijomis ir bandoma įteigti, jog naudojant vieną ar kitą priemonę tapsime tokie gražūs ir laimingi kaip jas reklamuojantys asmenys. Kartais galime matyti skambią frazę „su migdolų pienu!”, kurio yra beveik pačiame sudėties gale, o visas turinys užpildytas aršiais putokliais, silikonais. Perka emocija, ne protas, todėl labai svarbu sukelti tinkamas asociacijas, jog pirkėjas norėtų konkrečios prekės. Šiuo metu žmonės vis dažniau ieško natūralios sudėties produktų, tačiau galima lengvai apsigauti radus užrašus „natural, fresh, with botanical ingredients”, tačiau tai nereiškia, jog produkto sudėtis kokybiška ir naudinga.

    Pigi bazė, brangi reklama

    Ar teko girdėti, jog didelė dalis pagaminamos kosmetikos turi tą pačią bazę, tik keičiasi kai kurie ingredientai? Šios bazės paprastai yra pigios, gaminamos tonom ir naudojamos tiek prabangiems prekiniams ženklams, tiek pigesniems. Todėl svarbu skaityti sudėtis ir nesikliauti tik prekinio ženklo žinomumu, nes kartais galima įsigyti pigios bazės ir nevertingą priemonę su blizgia pakuote už per didelę sumą ir milžinišku biudžetu reklamai.

    Tai ko gi ieškoti sudėtyje?

    To, ko reikia jūsų odai ir vertingų ingredientų, ne tik purintojų, emulsiklių ir konservantų. Jūsų oda sausa? Dairykitės sudėties viršuje alavijo gelio, maitinančių aliejų, augalų vandens (hidrolatų), hialurono, avižų, riebiųjų alkoholių. Oda riebi? Ieškokite hamamelių vandens, molio, tačiau tokiai odai taip pat reikia drėkinimo, tad hialuronas, alavijas taip pat reikalingi. Sudėtyje turėtų būti mažiau aliejų. Oda jautri? Dairykitės aliejų, ekstraktų, vitamino C odai stiprinti, pantenolio, vitamino E, venkite sausinančių alkoholių, putojimą sukeliančių medžiagų.

    Ir visgi, atidžiai perskaičius etiketes, išvengus nenaudingų odai sudedamųjų dalių ir radus naudingų, nereiškia, jog kosmetikos gaminys jums tiks. Labai svarbu žinoti savo odos poreikius, jums būdingas alergijas, mėgstamus kvapus. Linkiu sėkmės renkantis!

    1 komentaras

    « Aubrey veido kaukė – šveitiklis su AHA vaisių rūgštimis
    Grožio Gurmanės dėžutė: idėja ir turinys »

    Comments

    1. Eleonora says

      2018-04-10 at 12:56

      Labai geras įprotis skaityti etiketes. Aš jau grožio prekių parduotuvėse pradėjau skaityti etiketes kaip kokioje maisto prekių parduotuvėje ir klausinėti visų jeigu kas neaišku.

      Atsakyti

    Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

    Paieška

    Susipažinkime

    Sveiki!

    Esu Modesta ir su malonumu jus lydėsiu natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasirinkimo keliu 🙂

    Tinklaraštyje galite tikėtis mano asmeninių potyrių bei simpatijų. Kvapas, skonis ir pojūčiai yra be galo subjektyvūs patarėjai. Būkite kritiški. Tinklaraštyje nėra skatinama vartoti visų aprašomų priemonių, priešingai – naudokitės juo lyg įrankiu išsirinkti sau tinkamiausią ir išvengti nereikalingų pirkinių. Renkamės atsakingai, vartojam saikingai, esam tikros grožio gurmanės! Daugiau čia.


    Buvę laikai ✨ Buvę laikai ✨
    Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#ini Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#inittogether
    14.09.2022 Nida 🌾 #nida 14.09.2022 Nida 🌾

#nida
    Collecting memories 🏖 #zakynthos Collecting memories 🏖 #zakynthos
    Daugiau Sekti Instagram

    Kategorijos

    • Kelionės (8)
    • Kosmetikos apžvalgos (169)
    • Skaitiniai (73)
    • Virtuvė (4)

    Susisiekti

    • Email
    • Facebook
    • Instagram

    Buvę laikai ✨ Buvę laikai ✨
    Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#ini Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#inittogether
    14.09.2022 Nida 🌾 #nida 14.09.2022 Nida 🌾

#nida
    Collecting memories 🏖 #zakynthos Collecting memories 🏖 #zakynthos
    Linkėjimai iš Atėnų ✨ Jie buvo mano svajonė Linkėjimai iš Atėnų ✨ Jie buvo mano svajonė nuo tada, kai mokykloje per istorijos pamokas mokėmės graikų ir romėnų istoriją. Griuvėsių ir skanaus maisto bei itin didelių porcijų mėgėjams - rekomenduoju 🤩 #athens #greece
    Štai su šia nuotrauka po beveik 2 metų pertrauk Štai su šia nuotrauka po beveik 2 metų pertraukos įkėliau naują įrašą į Grožio gurmanę 😎 Nuoroda bio! #sveikisugrįžęužeikit #groziogurmane
    Daugiau Sekti Instagram

    Copyright © 2023 · glam theme by Restored 316

    Copyright © 2023 Grožio Gurmanė