Kaip gerai, kad yra internetas. Jo pagalba sužinome, ką veikti, kai esame namie. Tikriausiai dar niekada neskaitėme tiek daug patarimų, ką veikti su vaikais, ką gaminti, nematėme tiek dėlionių nuotraukų, klausimų, kokį serialą pažiūrėti ar kaip pasisiūti apsauginę kaukę. Žmonės aktyviai dalinasi sąrašu veiklų, kurias galima pritaikyti karantino metu. Nepraleisiu progos pasidalinti kaip ir aš, ir jūs galime praleisti laiką bei kokių papildomų naudų gausime karantino metu. Apie kai kurias iš jų greičiausiai net nesusimąstėte.
Suprantu, kad žmonės atsidūrė skirtingose situacijose – dirba iš namų, nedirba, priversti išeiti atostogų, dirba ir prižiūri vaikus ir kita, ir ne kiekvienas ir ne visus apačioje minimus būdus išmėgins ar pastebės naudas. Bet pasinaudokim šiuo laikotarpiu apsaugoti save ir aplinkinius <3 Laikykimės nurodytų saugaus karantino taisyklių, atstumo, daugiau laiko leiskime namie. Dar galima paatostogauti iki lango ar virtuvės, kaip teigia Šventinis Bankuchenas. Kviečiu savo sąmoningus skaitytojus rimtai pažiūrėti į saviizoliaciją ir socialinį atstumą.
Nemokami kursai
Šiuo ramesniu ir laisvesniu laikotarpiu laiką galima paskirti mokslams. Harwardo, Yale, Columbia, Darthmouth, Cornell ir kiti universitetai siūlo net 450 nemokamų kursų įvariomis temomis. Neįtikėtina galimybė pagilinti žinias ar sužinoti kažką naujo nemokamai iš geriausių pasaulio universitetų.
Metas meditacijai
Jei ir tu vis neradai progos susitelkti ir išmėginti meditaciją, šiuo metu siaučiantis chaosas ir galbūt kai kam net labai slengančios mintys ir baimė dėl ateities yra puikus metas ieškoti vidinės ramybės. Telefoninė aplikacija Balance siūlo net metų trukmės nemokamą narystę. Aš jau naudojuosi!
Sportas namuose
Jei dirbate iš namų ar ribojate buvimą lauke, kūną būtina iškrauti. Lėtai leidžiant dieną ir mažai judant, naktį darosi sunku užmigti, atsiranda nugaros, galvos, pečių juostos skausmai, prastėja nuotaika. Net keletos minučių manšta per dieną gali pakelti nuotaiką. O dabar kaip niekada svarbu neprarasti pozityvumo, išlikti sveikiems ir ieškoti būdų įprastą gyvenimo tempą palaikyti kitais būdais. Youtube gausu nemokamo turinio įvaraus sporto mėgėjams.
Šaldytos uogos, ne grikiai
Masinis kruopų pirkimas sukėlė ir juoką, ir pasipiktinimą. Žmonės nežinodami, kokios situacijos tikėtis, pildė virtuvės spinteles lėtai gendančiais produktais. Tačiau nepamirškit, kad svarbu stiprus imunitetas, tad perkant kruopas, įsimeskit ir šaldytų uogų. Vakare labai gardu jomis užbaigti dieną. Iš jų taip pat galite daryti ledus! Tiesiog sutrinkite dar šaltas uogas, užberkite riešutų ir voila.
Hobis, kuriam neliko laiko
Galbūt turėjote hobį, kuriam per darbus bei socialines veiklas nebeliko laiko? Metas nupūsti dulkes ir traukti jį į paviršių. Prisiminkite, kodėl tai buvo jūsų hobiu ir kuo jus džiugino bei turtino. Galbūt mėgote siūti, skaityti ar apleidote tinklaraštį?
Be to, jog karantino laikotarpiu išblizginsime namus, susitvarkysime spintą, pakeisime žiemos rūbus į pavasario, nupūkinsime megstinius ir išsiskalbsime žiemines striukes, perstumdysime baldus, perskaitysime visą internetą, nusivalysime langus ir suvalgysime spintelės gale tūnančias kruopas, mes taip pat turėsime kitų naudų. Gal sudėliosime puzlę, paskambinsim seneliams, pasiskųsim draugams, kaip sunku sedėti namie, lyg pamiršę, kad yra kam iš tiesų blogiau.
Sutaupysime pinigų. Nors maisto prekių bei internetinės parduotuvės veikia karantino metu, tačiau baimė dėl ateities ekonominės krizės atveju bei galimybių stokos kitur išleisti pinigus (kino teatrai, kavinės, vaikštinėjimas po parduotuves, kelionės), šiuo laikotarpiu turėtume nemažai sutaupyti. Be to, internetinės parduotuvės siūlo nemokamą siuntimą ar net papildomas nuolaidas. Tad jei planavote kokį pirkinį, galbūt metas jį įsigyti draugiška kaina?
Valgysime namie gamintą maistą. kavinės toliau tiekia maistą išsinešimui, tačiau tikrai dažniausiai valgysime namie. Pasinaudokime šia proga išmokti naujų patiekalų ir sunaudoti tas senai nusipirktas keistas sėklas. Maisto planavimas padės ne tik sutaupyti laiko, bet ir pinigų bei valgyti sveikiau. Aš tiesiog mėgaujuos gaminti (ko maniau nemėgstanti!), valgyti šviežų maistą, kurti nebandytus receptus ir matyti, kaip tik iš turimų produktų galima puikiai maitintis. Kol kas mane stebina kiek nedaug sekmadienį išleidau apsipirkdama maisto ir kaip ilgai su tuo kiekiu pavyks gardžiai valgyti.
Pasivysime serialus. Sužiūrėti savo mėgstamus serialus turėsime laiko iki sočiai.
Perskaitysime senai įsigytas ir net nevartytas knygas. Gimimo dienos proga draugai padovanojo knygyno dovanų čekį, pasitaikė proga nusipirkti tris senai planuotas knygas. Pirmoji jau įveikta.
Sunaudosime kosmetikos likučius. Traukite visus pradėtus ir nebaigtus naudoti grožio priemonių buteliukus – šiuo metu atėjo jų metas. Neskubėkite užsisakyti internetu – ne tik sutaupysite turint mažiau galimybių nusipirkti dar vieną kvepiantį kūno kremą, tačiau ir atlaisvinsite vietos spintelėje bei sukursite mažiau taršos. Man vienas malonumas matyti produktus, kuriuos turiu, naudoju ir mėgstu, nei kuistis antroje ar trečioje eilėje esančio serumo.
Kūnas pailsės nuo dekoro. Rečiau išeinant iš namų pudra bei idealiai ištiesinti plaukai nėra būtina. Taip pat kaip bet kuri kita kosmetinė ar plaukų formavimo priemonė. Leiskime kūnui pailsėti. Daugiau dėmesio skirkime pagulėti vonioje, užsidėti kaukę, perskaityti knygą. Daugiau nei savaitę nesidažau – odos spalva lygesnė, poros atrodo mažiau išsiplėtusios ir švaresnės.
Juoksimės. Nors siaučiantis coronavirusas nėra prognozuojamas ir dalis žmonių iš tiesų sunerimę, kita dalis kuria juokelius ir linksmina pasaulį. Nepraleiskit progos nusijuokti iš linksmo juokelio, nes gydytojai teigia, jog svarbu stiprinti organizmą. O juoko metu išsiskiriantis vitaminas C yra tam labai naudingas.
Susipažinsite su savo šeima. Teigiama, jog Kinijoje padaugėjo skyrybų. Jokių patikimų šaltinių nenurodysiu, bet tikiu, jog tai gali būti tiesa. Retai kada turime šansų su šeima praleisti ištisas dienas veikiant skirtingas veiklas toje pačioje erdvėje – dirbant, žaidžiant, poilsiaujant, kartu gaminant maistą ir kita. Praleiskime šį laiką pažinti savo šeimą. Galbūt laikas pasikalbėti su savo vaikais?
Susivienysime. Nors skaitant internautų komentarus neatrodo, jog esame vieningi, tačiau darbai kalba ką kitą. Įvairios organizacijos renka aukas ir ieško galimybių gydytojams nupirkti trūkstamos apsauginės įrangos, kavinės aukoja maistą gydytojams, žmonės raginami kitais būdais dėkoti, pavyzdžiui plojimais. Nors situacija nėra aiški, tačiau ji vienija šalis, skirtingas tautybes, joje esame paveikti visi. Nepanikuokime, geriau paplokime. Ir laikykimės karantino taisyklių.
Žemė pailsės nuo žmonių. Ar girdėjote, jog Kinijoje per karantino laikotarpį oras tapo geresnis švaresnis? Dėl uždarytų daugelio verslų, sumažėjusių automobilių srautų bei mūsų perteklinio vartojimo Žemė turės net keletą mėnesių atsipūsti.
Pailsėsime nuo noro būti pirmu. Šiuo laikotarpiu nebelenktyniausime, kas įsigyjo naujausią telefoną ar apsilankė prabangiame restorane. Neskubėsime demosntruoti naujų pirkinių ar nuotraukų iš ne visiems pasiekiamų pasaulio kampelių. Pailsėsime nuo konkurencijos, nepakankamumo jausmo ir noro peršokti kitą. Dabar svarbu tai, kad išliktume žmonėmis.
Krizė. Tai iš tiesų bendrąja prasme nėra jokia nauda. Bankrotai, mažinamos darbo vietos, priverstinės atostogos, sumažėjęs pelnas – tai tik plika akimi matomi padariniai. Kai pasaulį sudrebins krizė, iš jos išloš nedaugelis. Tačiau ja gali pasinaudoti finansiškai saugūs ir investuoti mokantys – akcijų kainos sparčiai krinta, tad finansų konsultatai rekomenduoja laikyti atviras akis ir stačias ausis ir pasidinti savo portfelį. Tikėtinas ir poveikis nekilnojamo turto sferoje. Iš šių pokyčių tikiuosi asmeniškai „išlošti” dėl sumažėjusių būstų kainų. Būkime atsakingi su savo artėjančiais pirkiniais ir įvertinime galimus pokyčius netolimoje ateityje. (Aš nesu finansų konsultantė ir šie patarimai nėra skirti pirkti ar kitaip disponuoti nekilnojamu turtu ar investavimo portfeliu.)
O kaip jūs leidžiate laiką? Dirbate ar ilsitės? Dirbate iš namų ar niekas nepasikeitė ir keliaujate į darbo vietą? Pamojuoju ir linkiu sveikatos 🙂
Parašykite komentarą