Galime didžiuotis – Lietuva pirmoji šalis, turinti savo kvapą! Pirmasis Lietuvos Kvapas pasirodė dar 2010 metais. Jis liudijo apie 1000-čio metų Lietuvą – 1009 metais Lietuva buvo pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose. Šiandien kalbu apie šį kvapą, nes visai netrukus Lietuva švęs 100 metų Atkurtos Nepriklausomybės metines. Užsukit sužinoti, ką šia proga rengiu aš ir geriausi Lietuvos natūralios kosmetikos gamintojai.
Kuo gi kvepia Lietuva?
Iki šiol mano namuose kvepėjo Rituals kvapais. Pastačius Lietuvos Kvapo buteliuką iš pradžių atrodė, jog nėra jokio kvapo. Pratus prie intensyvesnių kvapų, reikėjo laiko pajusti Lietuvos Kvapą. Arba jam atsiskleisti. Tačiau pradžia buvo tokia, kad neužuodžiau nieko nieko. Po kurio laiko kvapas „sužydo” ir namai prisipildė aromato. Jis švelnus, tačiau jaučiamas. Apie kvapus kalbėti sudėtingiausia, bet pamėginsiu :)) Kartais kvapai būna plokšti – užuodi viską iš karto, greit pamiršti. Šitas kvapas įdomesnis. Jo norisi vis uosti, nes sunku jį perprasti. Gamintojas sako: „bergamotės, imbiero, lauko gėlių, aviečių, raudonų uogų ir greipfruto aromatą papildo jausminga, šilta ir švelni pakalnutės, alyvos bei rožės puokštė. Galop suskamba ambros, medžio samanų, kedro, santalmedžio, pačiulio, muskuso ir medžio dūmo akordai”. Bet ar tas kvapas primena Lietuvą? Cituoju Andrių Užkalnį: „Dabar prie pagrindinio klausimo, nuo kurio čia visi šokinėja į orą – tai ar primena jis Lietuvą? Pilnas internetas yra kvailų ir kvailesnių juokų apie tai, koks gi turi būti Lietuvos kvapas, ir ar jie turi kvepėti cepelinais, spirgais, vėdarais, mikriukais, nesipraususiais buduliais, atlaidų žvakėmis, degtine, duona, Maximos parduotuve, krepšinio kamuoliu ir galbūt netgi Kubiliumi.” Kvapas yra subtilus, prisiminimus kuriantis ar sukeliantis pojūtis, todėl šis kvapas nebūtinai jums primins Lietuvą. Autoriams jis kvepia Lietuva, man tai kvepia gaiva, pozityvia nuotaika.
Kodėl Lietuvos Kvapas?
Mane lengvai supykina nuo nekokybiškų, per saldžių kvapų, todėl atsakingai renkuosi kuo kvepėti pati ir kuo kvepinti namus. Net nenutuokiu, kokia yra Lietuvos Kvapo sudėtis, nes kvepalų formulės neprivalo būti atskleistos, todėl nekalbėsiu apie natūralumą ir sveikumą. Kalbėsiu apie malonumą uosti. Šis kvapas labai malonus, gilus. Nors Rituals man labai patinka, tačiau šis savo švelnumu ir tuo gilumu įdomesnis.
Tiesa, iš pradžių kvapą rinkausi pagal natas (yra trys kolekcijos kvapai – Lietuvos Kvapas, Barbora, Karalystė), todėl buvau išsirinkusi Barborą. Pagal sudėtį maniau, kad tai beveik mane apibūdinantis kvapas (rožės, jazminai, ambra, muskusas, pačiulis, vetiverija – šiuos kvapus be galo mėgstu). Tačiau kvapas iš tiesų yra intensyvus ir man per saldus. Kai praeina ta pirma įkvėpimo banga, tada tikrai jaučiasi malonus aromatas. Tačiau Lietuvos kvapas iš pirmo įkvėpimo pasirodė malonus, lengvas, gaivus. O namuose man norisi tokio aromato, kuris suteikia jaukumo. Kvapas skleidžiasi pagaliukų pagalba. Jeigu jis per intensyvus – išimkite keletą pagaliukų ir kvapas taps švelnesnis.
Be to, Lietuvos Kvapas gali tapti simboliška dovana užsienyje gyvenantiems draugams ar verslo parneriams, svečiams. Puiki pokalbių tema apie kvapą, kuris reprezentuoja šalį.
Dėkoju Lietuvos Kvapas už galimybę išsirinkti ir išmėginti šį namų aromatą. Prekybos vietas galima rasite čia.
Ar jūs naudojate kvapus namams? Kokie mėgstamiausi? Ar teko mėginti šį?
Samanta says
Tikrai įdomu. Man atrodo, kad Lietuvos kvapas turėtų susidėti iš miškų, kokių rugių, obuolių su cinamonu.. Tokiais jaukiais kvapais kvepėti. 🙂
Giedrė says
Įdomu, kas lėmė tokį kvapų mišinį, nes naudoti ir egzotiški mūsų kraštui nebūdingi ingredientai. Beje, skaičiau, kad Lietuva — vienintelė valstybė, turinti savo.oficialų kvapą, bet šią informsciją gal reikėtų patikrinti. 😉
Modesta says
Giedre, įdomu tikrai būtų patikrinti, ar Lietuva vienintelė valstybė, turinti savo oficialų kvapą, tačiau gamintojas teigia, kad tai pirmoji valstybė 😉 Ar teko uostyti šį kvapą? Primena Lietuvą? :))