Prieš tris mėnesius turėjau galimybę išsirinkti iš www.juara.lt norimų išmėginti gaminių, ir prancūziškas Novexpert buvo pirmasis prekinis ženklas, galvoje žibėjęs lyg neoninis užrašas virš užeigos amerikietiškame filme. Į šį gamintoją akis blizginau jau kurį laiką, tačiau nemėgstu turėti keleto tos pačios paskirties produktų ir vis nesibaigdavo turimi ištekliai. Bet atėjo diena, kada baigėsi keletas produktų ir su malonumu griebiau vitamino C serumą bei dulksną veidui su hialuronu.

Novexpert Serumas su vitaminu C 25+
Mano kosmetologė akcentuoja serumų svarbą veido odos priežiūroje. Ypatingai dažnai kalbamės apie vitaminą C ir saulę. Kadaise buvo gajus mitas, jog negalima naudoti produktų su vitaminu C būnant tiesioginėje saulėje, tačiau didėjanti kosmetikos produktų su vitaminu C pasiūla galėjo pasufleruoti, kad kai kuriems mitams lemta išnykti. Dabar kosmetikos gaminiai su vitaminu C dažniausiai (sakau dažniausiai, nes nežinau skaičių ir ar visi) kuriami su stabilizuotu vitaminu C. Tokio tipo priemonės apsaugo nuo žalingo saulės poveikio, šviesina pigmentines dėmes, skatina kolageno gamybą (jis būtinas odos elastingumui ir raukšlių prevencijai), skaistina veido odos spalvą. Apie mano naudojamą Novexpert stipriai koncentruotą serumą su vitaminu C išsamiai papasakojo Juara, o aš papasakosiu, koks pojūtis ir poveikis naudojant šį produktą.
Novexpert teigia, kad jų serumo vitamino C koncentracija yra didžiausia pasaulyje ir siekia net 25%.
Serumas sudarytas iš dviejų rūšių stabilizuoto vitamino C:
*Japoniškas vitaminas C priskiriamas prie pusiau vaistų (prieš hiperpigmentaciją)
* Prancūziškas vitaminas C prisotintas siliciu (prieš raukšles)
Serumas yra ryškios morkų spalvos, tirštos gelio konsistencijos ir saldoko kvapo bei skirtas nuo 25 metų. Oda jį sugeria akimirksiu, nelieka lipnumo. Negaliu teigti, jog dingo visos raukšlės ir odos spalva tapo tolygi, tačiau be šio serumo nepradedu nė vieno ryto, vežiausi net į keliones. Pirmiausia todėl, kad jį malonu naudoti ir aš tikiu, jog jis yra veiksmingas. Antra, baigėsi laikai, kai kepdavau saulėje be jokio apsauginio kremo, kad tik oda taptų tamsesnė. Dabar norisi saugoti odą visomis įmanomomis priemonėmis ir išlaikyti ją sveiką bei elastingą. Be serumų (bei veido kaukių) tai sunkiau įmanoma vyresniame amžiuje. Didžiausias šio gaminio minusas – pakuotė, kurioje nesimato, kiek liko produkto, tad sunku suprasti, kada baigsis.
Europos Sąjungoje patariama vengti išsireiškimo „free from”, tačiau kol kas gamintojai dažnai tai pabrėžia, pavyzdžiui, be parabenų ar silikonų. Ši rekomendacija negalioja alergijas sukeliantiems ingredientams ir tiems, kurie gali sukelti sveikatos sutrikimų. Taip pat rekomenduojama vengti „not tested on animals”, nes EU draudžiama prekiauti su gyvūnais testuota kosmetika. Tačiau vardinu, ko Novexpert serumo su vitaminu C nėra:
Konservantų, parabenų, phenoxyethanol’io, silikonų, PEG, gyvūninės kilmės ingredientų, mineralinių aliejų.
Sudėtyje yra ne tik augalinių ingredientų, tačiau ir patektuota formulė Novaxyline, nukreipta prieš odos senėjimą bei skirto skatinti kolageno gamybą. Pieno rūgštis suteikia šveitimo poveikį, o žėrutis – atspindi šviesą ir veidas atrodo labiau pailsėjęs. Titano dioxidas suteikia apsaugą nuo saulės (tačiau gamintojas to neakcentuoja ir neaišku, kokio stiprumo). Daugiau apie sudėtines dalis ir jų poveikį www.juara.lt puslapyje – gamintojai geriau pateikė paaiškinimus nei aš nebaigusi chemijos studijų bandyčiau analizuoti. Po aplankytos paskaitos apie sudėtines dalis ir žymėjimų subtilybes nekyla ranka profesionaliai nagrinėti sudėtis – neturiu tame pakankamai daug žinių (tam reikia išmanyti chemiją ir būti prisilietus prie formulių kūrimo ne tik google pavidalu). Yra keli pagrindiniai ingredientai, kurių vengsiu toliau, tačiau aiškiai supratau, kad ingredientų subtilybės nėra tokios lengvos vartotojo akiai (nebent tai primityvus gaminys su vos keliais ingredientais ir galbūt net be aktyvių veikliųjų medžiagų).
Sudėtis: Aqua^, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Glycerin^, Methylpropanediol, Propanediol^, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Silica^, Parfum^, Glucosyl Hesperidin^ , Sodium PCA^, Anogeissus Leiocarpus Bark Extract^, Sodium Hyaluronate^, Tocopherol^, Beta-Carotene^, Bisabolol^, Adenosine^, Saccharide Isomerate^, Sodium Lactate^, Citric Acid^, Glyceryl Caprylate^, Xanthan Gum^, Caprylic/Capric Triglyceride^, Sclerotium Gum^, CI 77891 (Titanium Dioxide)^, Mica^, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate^, Zea Mays (Corn) Starch^, Phytic Acid^, Biosaccharide Gum-2^, Sodium Citrate^, Lauryl Glucoside^, Laminaria Ochroleuca Extract^.
^natūralios kilmės (sudaro 75%)
Novexpert Dulksna su hialurono rūgštimi
Labiausiai norėjau akcentuoti vitamino C serumo naudą ir kuo man šiuo metu naudojamas patinka, tačiau jam į kompaniją puikiai tinka ir glotninamoji tonizuojamoji veido dulksna su hialurono rūgštimi. Ją dažniausiai naudoju vakarais prieš tepant kitą serumą arba dienos metu, kada noriu atgaivinti odą. Nepasakyčiau, kad jis kažkoks akivaizdžiai stebuklingas ir be jo gyvenimas būtų mažiau kokybiškas, tačiau naudoti tikrai malonus. Gal kam aktualu – sudėtyje nėra aliejų, tačiau su pieno rūgštimi bei alavijo sultimis ir, žinoma, hialuronu. Kadaise teko skaityti išsireiškimą – minkštas drėkiklis. Tai šis iš tiesų galėtų pretenduoti į šią kategoriją – jam džiūstant netempia odos, purškia labai smulkia dulksna, tad jausmas iš karto malonus, ir, kaip aš mėgstu sakyti, atpalaiduoja įsitempusią odą. Kartais purškiant hidrolatą/toniką/dulksną jausmu ji primena tiesiog vandenį. Tačiau šioji Novexpert dulksna atrodo „minkštesnė, riebesnė”, tad po jos iš karto nesinori kremo, nesijaučia tempimo. Kvapas saldokas, tačiau rašo, kad natūralios kilmės. Be to, juo galima fiksuoti makiažą. Vėlgi, apie sudėtį ir gamintojo žadamą poveikį www.juara.lt puslapyje.
Sudėtis: Aqua (Water)^, Butylene Glycol^, Parfum (Fragrance) ^, Lactobacillus Ferment^, Sodium Hyaluronate^, Ribose^, Aloe Barbadensus Leaf Juice^, Adenosine^, Phytic Acid^, Sodium Citrate^, Citric Acid^, Glycerin^. Sertifikuotas EcoCert.
^ 100% natūralios kilmės
Serume yra Propanediol (dar kitaip vadinamo Propylene Glycol), o dulksnoje Butylene Glycol – tirpiklių, dažniausiai pagamintų iš naftos. Jie vertinami kaip saugūs, ne toksiški, tačiau Butylene Glycol laikomas švelnesniu. Manoma, kad jie padeda kitoms medžiagoms lengviau patekti į odą. Kalbama, jog šie ingredientai naudojami didesniais kiekiais (prisiminkime, kiek per dieną naudojame kosmetikos produktų ir kiek juose gali būti šių ingredientų) gali sukelti depresiją, odos jautrumą. Teigiama, kad nėra mokslinių įrodymų šiems teiginiams. Tai be galo dažnai kosmetikoje naudojami tirpikliai, bet aš jų dažniausiai vengiu. Tačiau jie gali būti ir natūralios kilmės iš kukurūzų, mielų, augalinių aliejų. EcoCert šiuos ingredientus leidžia sertifikuojamuose kosmetikos gaminiuose.
*Kosmetikos produktai buvo padovanoti.
Danutė says
AČIŪ AČIŪ IR DAR KARTĄ AČIŪ.Aš esu sunaudojusi jau keletą buteliukų NOVEXPERT stipriai koncentruotas veido serumas su hialurono rūgštimi ir taip pat tos nuostabiosios glotninamosios dulksnos, suuuper abu produktai.Ir vis ruošiausi ir norėjau pabandyti jūsų apžvelgtojo serumo su vit.C. Tai dabar net nedvejodama jį užsisakysiu.Sėkmės jums grožio industrijos produktų apžvalgose.
Modesta says
Ačiū! 🙂
Inga says
Kokia puiki apžvalga 😊 Turiu šį serumą ir prausimosi putas iš tos pačios linijos ir pritariu išsakytoms mintims. Tikrai labai malonūs naudoti produktai.
Modesta says
Inga, ar putos tinkamos sausesnei odai? 🙂
Ačiū, kad užsukai!