Kaip gerai savijautai būtinas vanduo, taip sveikai odai ir gražiai jos išvaizdai – tinkamas valymas ir prausimas. Tinkamai nepašalinus makiažo, nešvarumų, prakaito ir negyvų ląstelių likučių, oda kemšasi, sunkiau atsinaujina, praranda skaistumą, sunkėja kremų ir serumų pasisavinimas. Oda vargsta. Ar kiekvieną rytą bei vakarą kruopščiai nusivalai veido odą nesvarbu, kokia mieguista ar pavargus būtum? Nieko tokio, aš irgi ne.
Tokioje gausybėje siūlomų produktų lengva pasimesti renkantis sau tinkamiausią. Todėl apžvelksim keletą prausiklių bei valiklių rūšių. Susipažinus su kiekvienu iš jų, galėsi lengviau išsirinkti tinkamą savo odos būklei. Keičiantis sezonams bei odos būklei, prausiklį taip pat vertėtų keisti, jog oda visada būtų švari, tačiau jaustųsi komfortiškai, jos nesausintų.
Aliejus
Šiuo metu tai mano viena mėgstamiausių valymo priemonių. Sudrėkinu vatos diskelį, lašinu aliejaus (renkuosi nerafinuotą sezamų, jojobos, kokosų) ir valau makiažą. Pasišalina visi nešvarumai, ištirpsta makiažas. Arba aliejumi masažuoju sausą veido odą, pirštais nutirpinu tušą nuo blakstienų, o po šios malonios procedūros viską nuvalau karštu vandeniu sudrėkintu rankšluostėliu. Nesenai baigiau naudoti The Organic Pharmacy morkų sviesto valiklį tokiu principu. Šis valymo būdas tinka visiems odos tipams, ypatingai jautriai, sausai odai. Veido valymas aliejais nutirpina makiažą, išvalo nešvarumus iš porų. Šis būdas tinka ir riebiai odai, nes riebalas traukia riebalą, tačiau tokiai odai rinkčiausi kitokius aliejus nei sausai (pavyzdžiui, lazdyno). Po šios procedūros oda lieka minkšta, nesudirgusi, švari. Jeigu noriu gilesnio valymo, tada darausi aliejaus mišinį su ricinos aliejumi.
Putos
Prausimosi putos gali būti skirtos visiems odos tipams prausti, tačiau bet kurios putojimą sukeliančios medžiagos paskirtis yra pašalinti riebalų perteklių, jį nuplauti. Todėl nesvarbu, koks švelnus putoklis įdėtas, jo paskirtis yra pašalinti riebalus nuo odos paviršiaus. Kad prausimosi putos būtų tinkamos ne tik riebios odos savininkams, gamintojai deda aliejų, drėkiklių, emulsiklių, kurie padeda atstatyti odą. Keletas mano naudotų ir aprašytų prausimosi putų: Manilla, Madara, Vivi.
Molis
Molis – labai universali grožio priemonė. Tam tikras jo formas galima net gerti. Ypatingai grožio procedūroms mėgstamas rasulo (ar gasulo) molis. Jis pakankamai švelnus, tačiau turi daugybę mineralų, kuriais prisotina odą, sutraukia nešvarumus. Be to, tai lengvai su vandeniu besimaišantis molis, kas palengvina jo naudojimą. Abejoju, ar juo pašalinsime akių makiažą, tačiau gasulo molio pasta galima prausti odą jau pašalinus makiažą. Be to, jis šveičia odą dėka savo smulkios tekstūros.
Pienelis arba kremas
Kreminius valiklius galima naudoti keletu būdų. Pirmiausia, jie tinkami nuvalyti makiažą su vatos diskeliu. Pavyzdžiui, Odilique švelnus valomasis pienelis. Labiausiai mėgstu pienelį naudoti ant sudrėkinto vatos diskelio. Arba kreminę priemonę galima sumaišyti su vandeniu ir švelniai masažuoti veido odą. Taip naudoju Dr. Hauschka valomąjį pienelį. Pieneliuose gausu aliejų, kurie ne tik sutraukia nešvarumus, tačiau ir maitina odą, todėl tinka sausai, jautriai, reikliai odai. Be to, juose nėra putojimą sukeliančių medžiagų, kurios šalina odos riebalus. Prie švelnių, kreminės konsistencijos priemonių priskirčiau Dr. Hauschka valomąjį kremą. Jo ypatinga struktūra į jokią kitą kategoriją nepatenka. Ne visi pieneliai gerai pašalina makiažą bei dienos nešvarumus – mano patirtis su Primavera būtent tokia. Makiažo prausimas pieneliu ar valomuoju kremu tinka ir riebiai odai, nes stiprus sausinimas gali paskatinti tokią odą dar labiau riebaluotis.
Aliejinis prausiklis
Tai ne tas pats, kas valymas grynu aliejumi. Aliejinis prausiklis iš pažiūros gali būti aliejinės konsistencijos, tačiau sumaišius su vandeniu – imti putoti. Tokio prausiklio paskirtis panaši į putų, tačiau mažiau sausinanti. Aliejiniai prausikliai žinomi dėl gebėjimo pašalinti vandeniui atsparų makiažą, apsaugą nuo saulės.
Gelis
Gelio konsistencijos prausikliai tinkamiausi riebiai, miršiai odai. Paprastai jie linkę stipriau prausti odą, tačiau gerai pašalinti nešvarumus iš užsiteršusių porų. Buvau įsitikinusi, kad sau tokių nesirenku, bet patikrinusi archyvą, štai ką radau: Organix Cosmetics prausiklis su alavijais, Jonzac su terminiu vandeniu bei lipidais, John Masters Organics rožių prausiklis. Pastarasis palikdavo labai malonų jausmą, nejutau jokio sausinimo.
Micelinis vanduo
Turbūt tai daugiausia dviprasmiškų nuomonių sulaukianti veido valymo priemonė. Vieni teigia, jog micelinio vandens puikiai pakanka nuvalyti veido odą ir jos papildomai prausti nereikia. Kiti šiai nuomonei prieštarauja ir mano, jog valiklis nepašalina visų nešvarumų, o tik odos paviršiuje esantį makiažą, todėl būtina naudoti prausiklį. Micelės yra mažos valomosios dalelės, kurios tirpina makiažą ir nešvarumus. Micelinis vanduo gali būti švelnus valymas odai, reaguojančiai su krano vandeniu. Aš micelinį vandenį naudoju pašalinti makiažą ir tada beveik visada odą prausiu. Tiesa, į trumpas keliones kartais vežuosi tik micelinį vandenį, bet grįžusi pasidarau molio kaukę giluminiam valymui.
Mano naudoti miceliniai vandenys: Madara, Razalija, Jonzac, Avril.
Servetelės
Drėgnos servetėlės gali būti naudojamos keliaujant, kada norisi atsigaivinti ar pašalinti makiažą. Tačiau naudoti vien jas ilgai nepatartina, nes jos nepašalina visų nešvarumų, odos poros pradeda kimštis. Dažnai servetėlėse būna sausinančio alkoholio. Servetėlės gali gelbėti tuo atveju, jei oda reaguoja į prausimąsi vandeniu, tačiau po naudojimo verta nuvalyti veidą pieneliu ir gausiai sudrėkinti.
Valomosios kempinėlės, rankšluostėliai
Šiai kategorijai priskirčiau Konjac kempinėles ar Makeup Eraser rankšluostėlį. Pastarojo nesu turėjusi, bet apie jį pasakoja Salomėja iš Veni, Vidi. Konjac kempinėlių sunaudojau ne vieną ir stengiuosi rinktis skirtingas. Tačiau dažniausiai jas naudoju su pasirinktu prausikliu, kartais ryte – be priemonių. Šiuo metu naudoju švelniausią – su baltuoju moliu. Tačiau pasak gamintojų, šios kempinėlės pakanka vienos, jog odą švariai nupraustume. Man taip neatrodo. Reikalingos tinkamos priemonės pašalinti makiažą, dienos nešvarumus, prakaitą. Tačiau aš šią kempinėlę mėgstu naudoti kaip įrankį masažuoti prausikliui.
Tinkamiausias prausiklis tavo odai
Makiažo valymo servetėlės tinkamos trumpalaikiam naudojimui, pavyzdžiui kelionėse, todėl jos gali būti naudojamos visiems odos tipams. Manau, kad micelinis vanduo taip pat nėra tinkamiausia valymo priemonė naudojant tik jį be papildomo prausimo. Konjac šaknies kempinėlės yra labiau įrankis nei prausiklis. Pagal odos tipus labiausiai rekomenduojama rinktis šias priemones:
- Sausa oda – neputojantys kreminiai prausikliai, pieneliai, valymas aliejumi
- Jautri oda – valymas bei prausimas pieneliu
- Normali oda – visi prausikliai tol, kol oda jaučiasi komfortiškai
- Mišri į riebumą, riebi – gelio konsistencijos prausikliai, valymas aliejumi, prausimosi putos, molis
Jei nerašyčiau tinklaraščio ir nebūtų „sportinio” intereso mėginti skirtingas kosmetikos priemones, greičiausiai turėčiau aliejų ir prausimosi putas. Aliejus gerai nuvalo makiažą, o putos „nugremžia” visa, kas likę, nors pastebimai sausina odą. Dažnai atrodo, kad stiprus valymas, dažnas šveitimas yra kelias į gražią odą. Tiesesnis kelias yra su tinkama prausimosi priemone mūsų odos būklei. Šiuo metu turiu net kelis veido valymo/prausimo variantus: prausimosi putas, micelinį vandenį, aliejų, du kreminius prausiklius, Konjac kempinėlę. Šias priemones kas vakarą keičiu.
Kokia tavo mėgstamiausia veido odos valymo ar prausimo priemonė?
:) says
Maltos avižos puikiai tinka prausti veidą. Galima maišyti ir su moliu, maltais linų sėmenimis.
Modesta says
Darysiu prielaidą, kad esat moteris:)) prieš prausimą avižomis vistiek kažkaip pašalinat makiažą? Uoga uoga turi birų prausiklį su avižomis, teko kadaise naudoti.
:) says
Taip, žinoma, makiažą nuvalau aliejumi arba spec.medžiaginės šluostėmis, kurias reikia tik sušlapinti vandeniu. Teko girdėti apie šį Uoga Uoga prausiklį, bet man pačiai pasidaryti tokį panašų ir pigiau, ir paprasčiau, ir jei renkuosi avižas popierinėje pakuotėje, nebereikia pirkti plastikinių pakuočių 🙂 Dabar tik gailiuosi, kad anksčiau neatradau avižų kaip prausimosi priemonės, jos tikrai veiksmingos, tačiau kartu ir švelnios odai.
Modesta says
Aš avižas mėgstu vonioje – įplu apie saują į nailoninę kojnę, užrišu ir įmetu į vonią. Avižos brinksta, kol pribėga vandens. Tada kelis kalrtus pagniaužau ir pasklinda avižų „pienas”. Ypatingai gerai sausai, pavargusiai, egzeos kamuojamai odai 🙂 Matyt jūsų siūlomas veido prausimo būdas panašaus poveikio 🙂 Ačiū, kad pasidalinot!
Dovilė says
O lazdynus būtų galima vienus tepti? 🙂
Modesta says
Mėgink vienus ir stebėk ar nesausina 😉 bet jie skirti mišriai odai, sebumo reguliavimui
Dovilė says
Panašu, kad turėtų man tikti! 🙂 Ačiū už informaciją 😉
Modesta says
Jei išmėginsi, pasidalink atsiliepimu! 🙂
Dovilė says
O nesi bandžiusi Biodermos micelinių vanden? 🙂 Šiaip smalsu!
Modesta says
Kiek pamenu, neteko 🙂 Avene teko. Skaičiau, kad Biodermos daug kam patinka 🙂
Dovilė says
Tikrai itin populiarus, man ir pačiai visai nieko 🙂
O kokių dar aliejų, be riešutų, rekomenduotum mišresnei odai su probleminėmis poromis? 🙂
Modesta says
Gali mėginti nimbamedžio aliejų arba jojobos maišyti su ricinos. Ricinos aliejus klampus, sutraukia į save riebalus, tačiau gali sausinti, todėl jį gerai maišyti su jojobos aliejumi, kuris padeda reguliuoti sebumo išsiskyrimą, odai regeneruotis 🙂 Nimbamedžio kvapas toks šiaip sau, verta pauostyti 🙂
Dovilė says
Girdėjau gandus apie tą nimbamedį! Dar galvoju apie tamanu aliejų.
Modesta says
Tamanų vienas gali būti per intensyvus. Labiau verta jį maišyt su kokiu švelnesniu aliejum. Tamanų gerai ant spuogelių tepti, jis stipriai veikiantis 🙂
Monika says
Aš irgi prausimosi aliejumi fanė. Paauglystėj, nežinodama kaip elgtis su savo riebia oda, gerokai ją pakankinau naudodama stipriai sausinančius prausiklius-gremžiklius. Palaipsniui perėjus prie natūralios kosmetikos dar ilgokai ieškojau TO varianto ir kai atradau „oil cleansing method”, supratau, kad teisybė šioj žemėj visgi egzistuoja :)) Dabar kiekvieną vakarą veidą valau Medetkų fitoliu alyvuogių aliejuje (kokius keturius vatos padelius vienam nusivalymui sunaudoju, bet šitaip man vis tiek patogiau, nei aliejų tiesiog įmasažuoti ir nusivalyti rankšluosčiu) ir nakčiai nieko daugiau ant odos nebetepu. O ryte varijuoju ir čia jau ilgesnė istorija :))
Modesta says
Po valymo aliejumi vakare ir aš nieko nebetepu, kartais papurškiu kokiu purškikliu. Šiuo metu naudoju šį Aubrey. Man aliejaus įmasažavimas ir šiltas rankšluostėlis patinka, nes gaunasi toks mini spa. Po to tinka dėti veido kaukes, nes poros atsivėrusios 🙂 Bet su vatos disekliu viskas trunka greičiau. Bent jau aš tai su tuo valymo ir rankšluostėliu užsižaidžiu :))