• APIE MANE
  • KONTAKTAI
  • PRIVATUMO POLITIKA
  • VENGTINI INGREDIENTAI
  • KATEGORIJOS
    • Kosmetikos apžvalgos
    • Skaitiniai
    • Kelionės
    • Virtuvė

    Grožio gurmanė

    Ajurvedinė kosmetika The Body Wonders: įdomūs kvapai bei egzotiniai augalai

    paskelbta: Kosmetikos apžvalgos / 22/07/18

    Natūrali kosmetika yra ne galo platus apibūdinimas. Nors dabar jau atsiranda net būdų ją sertifikuoti, tačiau to daryti nėra būtina. Natūralios kosmetikos pavadinimu dengiasi daug pseudo natūralios kosmetikos gamintojų, kurie iš tiesų naudoja natūralių ingredientų, tačiau šalia agresyvių putoklių ar kenksmingų konservantų (nekalbu apie parabenus, šie tokie garsūs, kad reta kompanija drįsta juos naudoti). Ajurveda siejama su Indija ir ilgamete tradicija, grįžtančia net 5000 metų atgal. Dažnai ajurvedinė kosmetika kvepia dusliai, šiltai, primena prieskonius, o jos sudėtyje gausu ekstraktų, žolelių mišinių. Tačiau ajurvedinė kosmetika nebūtinai 100% natūrali – joje būna cheminių sudėtinių dalių, nenatūralių kvapų. Tačiau čia ir baigiasi mano žinios, nes nesu labai susipažinusi su ajurveda. Net ir turint nedidelį kiekį žinių suprantame, kad ajurvedinė kosmetika koncentruojasi į specialius ir veiksmingus, ajurvedos mokymu paremtus mišinius, kosmetikoje gausu aliejų, kvapų. Turėjau progą išmėginti net tris ajurvedinės kosmetikos priemones – rankų bei kūno kremą, kūno aliejų bei aliejų mišinį plaukams. Nors The Body Wonders ajurvedinė kosmetika pristatoma angliškomis etiketėmis, o internetinis puslapis taip pat tik anglų kalba, tačiau ji gaminama Indijoje, o išpilstoma Lietuvoje.

    Migdolų bei šafrano rankų bei kūno kremas

    The Body Wonders migdolų ir šafrano kremą išsirinkau dėl migdolų ir šafrano. Migdolų kvapas dažnai kosmetikoje būna labai malonus, šildantis. Šafrano kosmetikoje matyti dar neteko, nežinojau, ko iš jo tikėtis, tad patiko tiesiog egzotika. Be to, ajurvedinė kosmetika man asocijuojasi su egzotika, Indija, sunkiais kvapais, o šafranas tam puikiai tinka. Priemonės kvapas – pasakiškas. Greičiausiai skanesnio natūralaus kūno kremo neteko uostyti. Kai rinkausi priemonę žiūrėjau, kad nebūtų pridėtinio nenatūralaus kvapo. Užuodusi tokį įdomų, stiprų ir besilaikantį ant kūno kvapą buvau įsitikinusi, kad jame yra sintetinio parfum. Bet sudėtyje jo nėra. Sudėtyje nėra ir emulsiklio, kuris sujungia skystį ir aliejus. Įdomu, ar naudota kokia kita technologija, ar tiesiog pamiršta nurodyti. Migdolų ir šafrano kūno kreme nėra ir migdolų. Kūno kremas lengvos konsistencijos, maloniai dengiasi ir įsigeria. Kvapas išlieka, tad kartais net nesikvėpinu. Mano nosiai jis labai malonus ir suteikia pasitikėjimo. Odą maitina sviestmedžio, kakavos sviestai, saulėgrąžų ir jojobos aliejai, vitaminas E padeda išlaikyti elastingumą. Drėkinimo suteikia augalinis glicerinas bei alavijo sultys. Be to, kakavos sviestas žinomas kaip efektyvus kovotojas prieš strijas – suteikia odai elastingumo.

    Sudėtis: Aqua, Glycerin, Butyrospermum parkii (Shea butter) seed butter, Theobroma cacao (Cocoa) seed butter, Helianthus annus (sunflower) oil, Crocus sativus (Saffron) Flower extract, Simmondsia chinesis (Jojoba) seed oil, Aloe barbadensis (Aloevera) extract, Glycyrrhiza glabra (Licorice) Root extract, Tocopheryl acetate (Vitamin E), Rosmarinus officinalis (Rosemary) oil, Potassium sorbate.

    the body wonders

    Amla ir brahmi aliejų mišinys plaukams

    Aliejines kaukes labai mėgstu, tik jas darausi retai. Dažniausiai jas deduosi nakčiai. Tačiau The Body Wonders amla ir brahmi aliejų mišinio kaukę plaukams rekomenduoju dėtis nakčiai, jei miegate viena – antroji pusė gali nesutikti su tokiomis jūsų grožio procedūromis. Kvapas nėra malonus, plaukuose jaučiasi poskonis iki kito plovimo. Tačiau po šios kaukės plaukai būna švelnus, lengvai krentatys, malonūs liesti, labiau žvilgantys! Amla žinoma dėl suteikiamo grožio ir stiprumo plaukams. Kadaise turėjau amlos miltelių ir dėdavausi į namines plaukų kaukes. Šį aliejų reikia įtrinti į šaknis ir palikti ne mažiau  2 valandų arba per naktį. Aliejų mišinio sudėtyje yra „budinančių” ingredientų, todėl naktį man ši kaukė netinka – negaliu užmigti. Reguliarios aliejų mišinio kaukės padeda plaukus stiprinti nuo pat šaknų, o masažas galvos odai, kol paskirstome aliejų, skatina limfos tekėjimą, greitina plaukų augimą. Žadama, jog šis amla ir brahmi aliejų mišinys suteiks plaukms žvilgesio ir stiprybės, skatins plaukų augimą ir atitolins žilimą. Brahmi augalas ajurvedoje naudojamas medicinoje ir laikomas padedančiu susikaupti, nuo plaukų slinkimo, ankstyvo senėjimo, Parkinsono ligos. Šis augalas naudojamas daugelyje ajurvedos gydymų.

    Sudėtis: Sesamum indicum (Sesame) seed oil, Glycine soja (Soyabeen) oil, Emblica officinalis (Amla) oil, Bacopa monniera (Brahmi) oil, Eclipta alba (Bhringraj) oil, Prunus amygdalus dulcis (Almond) oil, Ricinus communis (Castor) seed oil, Cinnamomum camphora (Camphor) Bark oil, Cyperus rotundus (Cyprus) oil, Azadirachta indica (Neem) oil, Tocopheryl acetate (Vitamin E), Melaleuca alternifolia (Tea tree) oil.

    Atpalaiduojantis aliejus po vonios

    Iki šiol bandau suprasti, kaip išsirinkau šią priemonę. Lyg ir skaičiau sudėtį, tačiau praleidau, kad joje yra propylene glycol, kurio aš vengiu. Tai šalutinis naftos produktas, kurio galima rasti medicininėse priemonėse, kurios skirtos pagreitinti vaistų patekimą per odą, taip pat antifrize. Manoma, kad ši medžiaga organizme išskaidoma per  48 valandas, tačiau dažnai naudojant priemones su šia sudėtine dalimi galimi odos sudirgimai. Jei priemonėje yra propylene glycol, geriausia, jog ji būtų nuplaunama.

    Be propylene glycol sudėtyje yra „skin conditioner”. Nėra tokios sudėtinės dalies – ji turi turėti pavadinimą ir būti nurodyta ant pakuotės. Tad sunku pasakyti, kokios kilmės šis odos kondicionierius. Aliejų tepant ant odos jaučiasi, kad tai nėra tik grynų aliejų mišinys.

    Šį aliejų naudojau ne visai taip, kaip nurodyta. Ant buteliuko nenurodyta, kad šią priemonę reikia maišyti su vandeniu ar nuplauti. Pagal aprašymą panašu, kad aliejų reikia įtrinti ir palikti. Ką aš ir dariau… Tačiau internetinėje parduotuvėje rašo, jog aliejų patariama naudoti vonioje, jacuzzi ar sumaišius su vandeniu juo apsilieti. Momentas, jog aliejus netirpus vandenyje ir patarimo jį tirpinti piene, druskoje ar meduje – nėra. Nepamirškit, taip naudojant aliejus tiesiog plaukios vandens paviršiuje, bus slidu.

    Aliejaus kvapas labai intensyvus, tačiau man patinka. Jis primena vyriškus kvepalus, laikosi ant odos. Teigiama, jog kvapas ramina, padeda sumažinti stresą, pailsėti. Sudėtyje yra raminančių levandų, muskuso, kuris greičiausiai yra sintetinis, laimo, kalendros, galbanų aliejų.  Muskusas dažniausiai naudojamas kvepaluose, jiems suteikia paslaptingumo, patrauklumo.

    Sudėtis: Lime Oil, Lavender Oil, Coriander Oil, Oak Moss, Galbanum Oil, White Musk, Skin Conditioner, Propylene Glycol Base (FF Grade).


    *dovana. Įsigyti galima oficialiame puslapyje www.thebodywonders.com.

    Palikti komentarą

    « Veido bei kūno kremas Antipodes Immortal SPF15
    Grožio gurmanės dėžutė #2: rinkinys atostogoms »

    Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

    Paieška

    Susipažinkime

    Sveiki!

    Esu Modesta ir su malonumu jus lydėsiu natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasirinkimo keliu 🙂

    Tinklaraštyje galite tikėtis mano asmeninių potyrių bei simpatijų. Kvapas, skonis ir pojūčiai yra be galo subjektyvūs patarėjai. Būkite kritiški. Tinklaraštyje nėra skatinama vartoti visų aprašomų priemonių, priešingai – naudokitės juo lyg įrankiu išsirinkti sau tinkamiausią ir išvengti nereikalingų pirkinių. Renkamės atsakingai, vartojam saikingai, esam tikros grožio gurmanės! Daugiau čia.


    Swiss 🏔️ Swiss 🏔️
    Suku galvą: where to next? 🫰🏼#sacradisanmic Suku galvą: where to next? 🫰🏼#sacradisanmichele
    Dolce far niente - the sweetness of doing nothing Dolce far niente - the sweetness of doing nothing ✨
    Buvę laikai ✨ Buvę laikai ✨
    Daugiau Sekti Instagram

    Kategorijos

    • Kelionės (8)
    • Kosmetikos apžvalgos (169)
    • Skaitiniai (74)
    • Virtuvė (4)

    Susisiekti

    • Email
    • Facebook
    • Instagram

    Swiss 🏔️ Swiss 🏔️
    Suku galvą: where to next? 🫰🏼#sacradisanmic Suku galvą: where to next? 🫰🏼#sacradisanmichele
    Dolce far niente - the sweetness of doing nothing Dolce far niente - the sweetness of doing nothing ✨
    Buvę laikai ✨ Buvę laikai ✨
    Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#ini Love sis @nestaconatyphotography ❤️‍🩹#inittogether
    14.09.2022 Nida 🌾 #nida 14.09.2022 Nida 🌾

#nida
    Daugiau Sekti Instagram

    Copyright © 2023 · glam theme by Restored 316

    Copyright © 2023 Grožio Gurmanė