Apie savo ir minimalizmo santykį pasakojau rugsėjo mėnesio mėgstamiausiuose. Dažnai šis gyvenimo būdas palydimas komentarų, jog gyventi nėra įdomu, nuobodu, norisi turėti daug ir malonių daiktų, o pirkti yra vienas malonumas. Pritariu! Iš esmės. Nes kažkam tai malonumas, kažkam – kančia. Tačiau interjero salonai man lyg Disneilandas. Rūbų pirkimas – tikrai nėra malonumas. Bent taip buvo, kol neatradau savo spalvinio tipo bei nesusikūriau tarpusavyje derančios spintos derinių. Jeigu ir jums įdomu, kaip pritaikyti minimalizmą savo gyvenime, dalinuosi 11 paprastų būdų, kuriuos taikau aš. Visus juos lengvai pritaikyti galima net nesiekiant vadovautis minimalizmo ideologija, tačiau siekiant tvarkos aplink save ir darnos galvoje. Man minimalizmas asocijuojasi su tvarka, patogumu bei organizuotumu, tačiau ne su daiktų neturėjimu ar nieko nepirkimu.
Vienas IN, vienas OUT
Pastebėjau, jog į spintą patekus naujam rūbui, dažnai atsikratau kitu. Arba nusidėvėjus/pabodus rūbui, keičiu jį vienu kitu. Nesu griežtai prisirišusi prie šios idėjos, tačiau paskutiniu metu tai gaunasi labai natūraliai. Be to, tai padeda palaikyti tvarką spintoje bei visada išlikti sąmoningai, ką joje galiu rasti. Kol kas šis principas galioja spintoje bei virtuvėje.
Kosmetiką sunaudoti iki galo
Jau rugsėjo mėnesio mėgstamiausių įraše minėjau, jog jei nebūčiau grožio tinklaraštininkė ir nesulaukčiau dovanų iš gamintojų, mano kosmetinėje ir vonioje būtų trigubai mažiau priežiūros priemonių. Nes aš mėgstu turėti tai, ką tuo metu naudoju. Kosmetika ir priežiūros priemonės turi galiojimo laiką, todėl nesinori jų ilgai „marinuoti” drėgnoje terpėje. Jeigu matau, kad kažkokios kosmetikos priemonės „neįveiksiu” iki galo, ją padovanoju draugei, mamai. Visada stengiuosi matyti, kokius produktus turiu, kokie „einamiausi” kasdien, sekti jų galiojimo laiką. Be to, man gražu neperkrauta vonios lentynėlė su dailiais buteliukais, kuriuos norisi liesti kasdien.
Pirkti tarpusavyje derančius rūbus
Kai atradau savo spalvinį tipą (žmonės skirstomi į keturis pagrindinius tipus, kuris kiekvienas dar turi po tris potipius. Pagal tai yra parenkamos spalvos, labiausiai tinkančios to spalvinio tipo žmogui. Taip visada atrodysit gaivi, sveiki, išryškins jūsų gražiausias veido, plaukų spalvas.), apsipirkti tapo lengviau. Į man visiškai netinkančių spalvų drabužius net nekreipiu dėmesio, kad ir kaip man jis patiktų. Nes gerai pagalvojus, tai dažniausiai toks rūbas lieka nepanaudotas. Juk tikrai suprantat, ką turiu omeny, kai sakau, jog būna rūbų (spalvų), kurie „išmuša iš veido”, padaro, lyg atrodytutume sergančios. Tai todėl, kad tos spalvos mums netinka, tačiau jos tobulai tinka kitų spalvinių tipų žmonėms. Ilgai svarsčiau dėl dviejų galimų spalvinių tipų, bet visai nesenai stilistas galutinai padėjo tašką ir patvirtino mano nuojautą – esu šalto atspalvio Soft Summer. Tai gesintos, tačiau savotiškai ryškios spalvos. Pastebėjau, jog visai nemažai tokių spalvų mano spintoje. Aš su jomis jaučiuosi gaivi, ryški, nereikia ryškaus makiažo, kad rūbe „nenuskęsčiau”. Todėl dabar perkant daiktą žinau, jog jį nešiosiu dažnai. Be to, minimali rūbų spinta nereiškia, jog rūbai turi būti juoda-balta-pilka ir susidėti iš 33 daiktų. Tai tokia spinta, su kuria jūs jaučiatės patogiausiai, geriausiai, gražiausiai bei visada turite kuo apsirengti ir pasipuošti.
Skolintis daiktus
Kartais mums prireikia kažkokio ypatingo daikto čia ir dabar, tačiau žinome, jog jo daugiau greičiausiai nepanaudosime. Galbūt verta jį pasiskolinti? Ar išsinuomoti? Taip sutaupysime pinigų (jeigu skaičiuosime sumą, išleistą nuomai ar šokoladui draugui bei sumą, sumokėtą už daiktą, kurio jums nereikia), laiko paieškoms (nes kai perkame daiktą, ypač brangesnį, dažnai atliekame tyrimą, ieškome geriausios kainos, kokybės, atsiliepimų) bei vietos namuose. Tačiau verta investuoti į ir turėti tokį daiktą, kuri naudosite dažnai.
Karts nuo karto peržiūrėti rūbų spintą
Šitą darau labai dažnai! Tokiu būdu palaikau spintą švarią, tvarkingą bei visada žinau, ką joje turiu. Mano rubų spinta tikrai nedidelė, šiuo metu ten turiu tik pačius mylimiausius ir dažniausiai nešiojamus rūbus. Nuobodu? PA TO GU!! Tikiu, kad dažna moteris svajoja apie kambario dydžio spintą, pilną prabangių rūbų. O aš sutinku turėti nedidelę, nes ryte mažiau suku galvą, ką rengtis. Negalvokite, kad mano spintoje dvi palaidinės ir vienerios kelnės bei sijonas, anaiptol. Tačiau ji neprimena įeinamos spintos, kurią norint uždaryti, reikia užspausti koja. Nereikalingus daiktus dažnai atiduodu draugėm arba į paramos centrus, o nunešiotus – į H&M perdirbti.
Naudoti turimą maistą
Per akcijas prisipirkus makaronų, kruopų, džiovintų vaisių, jų reikėtų nepamiršti suvartoti. Neskaitant to, jog maistas turi galiojimo laiką, tačiau jūs išleidote pinigus bei papildėte spintelę tam, kad turėtumėte, ką valgyti. Tai prašau to nepamiršti ir padaryti 🙂 Ne kartą teko girdėti, kad kraustantis į kitus namus, žmonės atranda dar neregėtų kruopų, prieskonių, arbatų. Visada seku, kas mano spintelėse ir karts nuo karto taikau vadinamąjį „bado meniu” (šį terminą man pasufleravo Storas pomidoras) – gamintis valgius tik iš to, ką galima rasti namuose. Puikus būdas apsivalyti spinteles ir šaldytuvą! Taip pat, nepamirškite, kad iš likučių šaldytuve galite išsikepti kišą ar išsivirti sriubą.
Nesisiųsti muzikos ir filmų
Pirmiausia – tai piratavimas. Žmonės skyrė savo laiką, pinigus, idėjas, kad sukurtų mums kūrinį. Todėl aš filmus žiūriu online (Netflix) arba einu į kino teatrą. O muziką klausau Spotify bei Youtube kanaluose. Taip turiu ramią sąžinę bei neapkrautą kompiuterį filmais, muzika, kurie užima vietą.
Iš kur paėmei, ten padėk
Namuose šis principas padeda palaikyti tvarką. Taip nereikia paskirti viso šeštadienio namų „kuopimui”. Stengiuosi iš karto pasinaudojus daiktų jį padėti į jam priklausančią vietą. Dievaži, kad tai pavyktų visus kartus! Tačiau aš labai labai stengiuosi, o rezultatai džiugina – ne tik namai tvarkingi, bet ir gyventi „gaiviau”, kai nesimėto po akimis nereikalingi daiktai. Man geriau funkcionuoti sekasi švariose, daiktais neapkrautose, tvarkingose vietose.
Daiktą perku tik gerai apgalvojusi
Daiktus stengiuosi pirkti tada, kai man jų reikia. Retai pasiduodu „noriu” jausmui. Nes retai ir noriu :)) Gali pasirodyti, kad esu labai taupi. Deja, taupyti man niekada nesisekė. Sužinotumėte, kiek aš išleidžiu maistui.. Man niekada negaila pinigų kursams, knygoms, dovanoms. Daiktus perku tik gerai apgalvojusi todėl, kad nenoriu parsitempti namo to, ko man nereikia, netinka ir aš nenaudosiu. Dar vienas rakandas. Pažįstama? Tačiau kai pajutau, kad noriu išmokti siūti, atsikėliau ir nuvažiavau nusipirkti 230 eur vertės siuvimo mašinos. Todėl, kad man to daikto norėjosi ir žinau, kad panaudosiu pagal paskirtį. Tačiau galiu ilgai medituoti prie 7 eur vertės puodelio ir neapsispręsti, ar man jo reikia.. :))
Daiktai turi paskirtį
Kiek save pamenu, niekada nemėgau daiktų be paskirties. Statulėlės, paveiksliukai, rankų darbo kreivos servetėlės… Turiu namuose kvapnių žvakių, rėmelių, gėlių, tačiau jų labai nedaug. Iki šiol nemėgstu statulėlių ir turiu vos vieną dailų drambliuką. Manau, kad siekiant namuose tvarkos ir organizuotumo nebūtina atsikratyti bet kokių namų dekoro detalių. Svarbu, kad jos atliktų paskirtį, jūsų neerzintų (ypač valant dulkes) bei keltų nuotaiką, primintų geras akimirkas.
Svarbius dokumentus laikyti vienoje vietoje
Dokumentai, čekiai, sąskaitos, atvirutės, receptai ar kiti svarbūs, tačiau retai naudojami popieriniai failai gali būti laikomi vienoje vietoje. Susidėjus viską organizuotai pagal temas, bet kada prireikus, lengvai rasite. Be to, dviejų stalčių netvarka taps tvarka vienoje papkėje. Greičiausiai šį principą pritaikysite pirmiausia!
Jeigu buvo naudinga, pasidalinkite su draugais!
Leiskite komentaruose žinoti, jei taikote kurį iš šių principų. O gal turite savų, laiko patikrintų ir mėgstamų?
Edita says
Man taip pat labai patinka tokie straipsniukai 🙂 labai megstu minimalizma – nors nuolat bandau ji isivesti 🙂 o turint mazu zmoguciu gan sunku, bet viena diena bus svente spintelese 😀
P.s. o kas nustate spalvini tipa? Labai ir as noreciau nusisratyt, nes pati abejoju nuolat 🙂
Modesta says
Sveika, Edita! Spalvinį tipą man nustatė Martynas Garnys iš My Studio grožio salono. Turėjom trumpą konsultaciją, rinkom tinkamą kirpimą bei dažymą 🙂 Kalbant apie plaukų dažymą, išėjo kalba apie tinkamas spalvas.
Gintare says
Labai smagus ir jaukus skaitinukas:) megstu tokius straipsnius:) negaleciau teigti, jog esu minimalizmo salininke, taciau organizuotumas ir tvarka – mano silpnybe. Naudingi patarimai, aciu grozio gurmane!
Modesta says
Gintare, kaip džiugu, kad buvo naudinga! 🙂